دستگیره ضد حریق پنیک I-TEK

panic 04 copy panic 06 copy panic 05 copy

دستگیره ضد حریق پنیک I-TEK: (مخصوص درب های ضدحریق و درب خروج اضطراری)

i-tek redblack 2
دارای تاییدیه آتش نشانی و مجاز برای تمامی درب های ضدحریق پروژه های مسکونی، تجار، عمومی از قبیل پارکینگ ها و مجتمع های تجاری چند منظوره ، بیمارستان ها و …

مشخصات دستگیره ضد حریق پنیک (دستگیره خروج اضطراری) :
داراری استاندارد UL مخصوص درب های ضدحریق
دارای زبانه چدن سخت با مقاوت حرارتی بالا و خاصیت ضدسایش
بدنه فولاد آلیاژی thermo steel با عملکرد مثبت در هنگام مواجهه با حریق
قابلیت نصب انواع دستگیره پشت، از قبیل دستگیره پشت های کلیدخور و دستگیره پشت های ساده

نکات مهم در انتخاب دستگیره ضد حریق پنیک:
1- حتما دارای استانداردهای ایمنی نظیر UL باشد.
2- جنس آلیاژ زبانه از چدن مقاوم در برابر گرما باشد.
3- جنس بدنه و اجزای دستگیره از فولاد آلیاژی thermo steel باشد.
4- فنر های بکار برده شده در آن مقاوم در برابر حریق باشد.
4- از نظر سایز و ابعاد مناسب باشد.
5- برای نصب دستگیره ی پشت محدودیت نداشته باشد.
6- شاخص های زیبایی را داشته باشد.

images  ul-logo

دستگیره ضد حریق پنیک درب خروج اضطراری مخصوص درب های ضدحریق دارای استاندارد UL مخصوص قفل پنیک درب ضدحریق. دستگیره های ضدحریق در دو نوع اهرمی (میله ای) و فشاری (تاچ) موجود میباشند. دستگیره های فشاری (تاچ) با توجه به خصوصیات عملکری و همچنین امنیت بالا در مواجهه با حریق از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند. لذا این شرکت عمدتا از دستگیره های فشاری جهت درب های مقاوم در برابر حریق استفاده می نمایند.
این دستگیره های پنیک میبایست حتما از نوع دستگیره های ضدحریق انتخاب شوند. لذا از دستگیره های خروج اضطراری فاقد کد حریق نباید استفاده شود. رنگ بندی این دستگیره های بر اساس سلیقه و سفارش مشتری با توجه به رنگ درب های مورد سفارش مشتری انتخاب میشود. در زیر تصویر برخی از رنگ بندی های موجود برای دستگیره های پنیک ضدحریق را مشاهده می کنید.

در حال حاضر دستگیره های ضد حریق پنیک تاچ با استاندارد UL بعنوان تنها محصول مجاز جهت نصب بر روی درب های ضدحریق، درب های خروج اضطراری، درب های تخلیه خروج و دسترسی خروج، و تمامی درب های مقاوم در برابر حریق میباشد. عملکرد این دستگیره ها بگونه ای است که برای باز کردن درب نیازی به استفاده از دست نمیباشد، بدین صورت که با هل دادن و یا فشار با هر قسمتی از بدن، زبانه باز شده و درب باز میشود.

I-tek panic silver 02 copy
دستگیره ضد حریق پنیک باید دارای دو ویژگی اساسی باشند.
1- در هنگام حریق در دمای بالای حریق بتوانند مدت زمان مورد نیاز طبق استاندارد NFPA80 را دوام آورده و آسیب نبینند. یعنی در هنگام حریق نباید عملکرد دستگیره مختل شود و از طرفی درب نیز نباید خودبخود باز شود تا آتش و دود به سایر طبقات سرایت نکند.
2- برای باز گردن درب نیازی به گرفتن دستگیره و لمس آن نباشد. بگونه ای که با فشار و یا هل دادن آن توسط دست یا بدن درب باز شود. این ویژگی به سه دلیل حائز اهمیت است. اول اینکه در هنگام حریق تمامی محیط و همچنین دستگیره های درب های داغ شده و لمس آنها با دست میسر نمیاشد. دوم اینکه در هنگام خروج اضطراری ممکن است بدلیل دود و استرس ناشی از سانحه پیدا کردن دستگیره توسط دست دشوار باشد. سوم اینکه در هنگام حریق ممکن است افرادی جهت کمک به سانحه دیدگان بصورت کول شده و یا بغل شده از موضع حریق منتقل شود، لذا استفاده از دست برای باز کردن درب کار را دشوار میکند.

i-tek redblack 02  20171128_134037

بازرگانی ماهر بعنوان تخصصی ترین تامین کننده یراق آلات درب های ضدحریق، با دانش و تجربه ی خود از میان دستگیره های پنیک برترین برند ها را بر اساس معیار های کیفی برگزیده و به مشتریان خود ارائه می نماید.

قابلیت نصب دستگیره پشت کلید خور و دستگیره پشت ساده (بدون کلید):
این محصولات هیچگونه محدودیتی برای نصب انواع دستگیره های پشت ندارند. بگونه ای که هم میتوان دستگیره های پشت ساده (متحرک ساده) را بوسیله ی میله ی چهارتراش به آنها متصل نمود و هم می توان دستگیره های کلید خور (با قابلیت قفل شوندگی) را توسط میله های مخصوص چهارسو و یا دوسو به آنها متصل نمود. به شکل زیر توجه فرمایید.

i tek