دستگیره آنتی پنیک ضدحریق

ITEK logo copy

دستگیره ضد حریق پنیک I-TEK

DNDlogo copy

دستگیره ضد حریق پنیک D&D

جهت مشاهده ی محصول مورد نظر ، لطفا بر روی آن کلیک کنید.

بازرگانی ماهر عضو لیست تامین کنندگان مجاز درب های مقاوم در برابر حریق استان تهران، زیر مجموعه گروه تجاری و تولیدی بازرگانی ماهر تامین کننده تخصصی درب های ضدحریق و یراق آلات درب های ضدحریق در ایران و نماینده شرکت I-TEK METAL MFG و شرکت D&D Builders جهت تمامی عملیات فروش و خدمات پس از فروش در ایران میباشد.

panic 04 copy panic 06 copy panic 05 copy
panic-03 panic-01 panic-02

دستگیره آنتی پنیک ضدحریق تاچ مخصوص درب های مقاوم در برابر حریق:

داراری استاندارد UL

زبانه چدن سخت با مقاوت حرارتی بالا

بدنه فولاد آلیاژی thermo steel

قابلیت نصب دستگیره پشت های ساده و کلید خور

ul-logoimages

دستگیره پنیک درب خروج اضطراری مخصوص درب های ضدحریق دارای استاندارد UL مخصوص قفل پنیک درب ضدحریق. دستگیره های ضدحریق در دو نوع اهرمی (میله ای) و فشاری (تاچ) موجود میباشند. دستگیره های فشاری (تاچ) با توجه به خصوصیات عملکری و همچنین امنیت بالا در مواجهه با حریق از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند. لذا این شرکت عمدتا از دستگیره های فشاری جهت درب های مقاوم در برابر حریق استفاده می نمایند. در حال حاضر دستگیره های پنیک بار تاچ با استاندارد UL بعنوان تنها محصول مجاز جهت نصب بر روی درب های ضدحریق، درب های خروج اضطراری، درب های تخلیه خروج و دسترسی خروج، و تمامی درب های مقاوم در برابر حریق میباشد. عملکرد این دستگیره ها بگونه ای است که برای باز کردن درب نیازی به استفاده از دست نمیباشد، بدین صورت که با هل دادن و یا فشار با هر قسمتی از بدن، زبانه باز شده و درب باز میشود.

این دستگیره های پنیک میبایست حتما از نوع دستگیره های ضدحریق انتخاب شوند. لذا از دستگیره های خروج اضطراری فاقد کد حریق نباید استفاده شود. رنگ بندی این دستگیره های بر اساس سلیقه و سفارش مشتری با توجه به رنگ درب های مورد سفارش مشتری انتخاب میشود.

دستگیره های پنیک باید دارای دو ویژگی اساسی باشند.

1- در هنگام حریق در دمای بالای حریق بتوانند مدت زمان مورد نیاز طبق استاندارد NFPA80 را دوام آورده و آسیب نبینند. یعنی در هنگام حریق نباید عملکرد دستگیره مختل شود و از طرفی درب نیز نباید خودبخود باز شود تا آتش و دود به سایر طبقات سرایت نکند.

2- برای باز گردن درب نیازی به گرفتن دستگیره و لمس آن نباشد. بگونه ای که با فشار و یا هل دادن آن توسط دست یا بدن درب باز شود. این ویژگی به سه دلیل حائز اهمیت است. اول اینکه در هنگام حریق تمامی محیط و همچنین دستگیره های درب های داغ شده و لمس آنها با دست میسر نمیاشد. دوم اینکه در هنگام خروج اضطراری ممکن است بدلیل دود و استرس ناشی از سانحه پیدا کردن دستگیره توسط دست دشوار باشد. سوم اینکه در هنگام حریق ممکن است افرادی جهت کمک به سانحه دیدگان بصورت کول شده و یا بغل شده از موضع حریق منتقل شود، لذا استفاده از دست برای باز کردن درب کار را دشوار میکند.

panic-steel

panic-gold

panic-dark-shine

panic-silver

panic-red-black

نکات مهم در انتخاب دستگیره پنیک ضدحریق:

1- حتما دارای استانداردهای ایمنی نظیر UL باشد.

2- جنس آلیاژ زبانه از چدن مقاوم در برابر گرما باشد.

3- جنس بدنه و اجزای دستگیره از فولاد آلیاژی thermo steel  باشد.

4- از نظر سایز و ابعاد مناسب باشد.

5- برای نصب دستگیره ی پشت محدودیت نداشته باشد.

6- شاخص های زیبایی را داشته باشد.

بازرگانی ماهر بعنوان تخصصی ترین تامین کننده یراق آلات درب های ضدحریق، با دانش و تجربه ی خود از میان دستگیره های پنیک برترین برند ها را بر اساس معیار های کیفی برگزیده و به مشتریان خود ارائه می نماید.