درب ضد حریق وارداتی

درب ضد حریق وارداتی ( Fire-door ) دارای تاییدیه آتش نشانی

عضو لیست تامین کنندگان مجاز درب های مقاوم در برابر حریق آتش نشانی تهران

بازرگانی ماهر، تامین کننده ی درب های ضد حریق مورد تایید آتش نشانی در دو نوع وارداتی و تولید داخل میباشد. درب های وارداتی محصول کشور چین با استاندارد UL تا 180 دقیقه و محصولات کشور اسپانیا با UL مقاومت 180 دقیقه در برابر حریق و درب های تولید ایران دارای تاییدیه BHRC (مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ) با مقاومت 240 دقیقه از آزمایشگاه افکتیس ( efectis ) ترکیه میباشد.

درب های مقاوم در برابر حریق وارداتی با استاندارد UL :
نام تولید کننده :
Qingdao Volno Industry & Trade co ltd
www.QingdaoVolno.com
کشور تولید کننده: چین
برند تجاری: ASICO STAR

لنگه درب:
درب های مقاوم در برابر حریق این شرکت در آزمون های UL10B و UL10C و UBC7-2 توسط آزمایشگاه UL مورد ارزیابی قرارگرفته اند. این درب ها با مقاومت 60 الی 180 دقیقه در آزمون موفق بوده اند. مشخصات ارایه شده در این بخش مربوط به درب های با مقاومت 90 دقیقه میباشد.
نوع ورق رویه فولاد گالوانیزه.
عایق حرارتی داخلی از خانواده ی عایق های معدنی و از نوع پشم سنگ دارای استاندارد مقاومت در برابر حریق میباشد.
درب ها توسط نوار درزگیر پف کننده در هر چهار طرف دارای استاندارد UL تجهیز شده اند.
تست سالت اسپری (salt spray): حداقل 300 دقیقه

سیستم آکوستیک (عایق صوت):
این درب ها توسط عایق صوتی تا 35 دسی بل با استاندارد BS EN ISO 10140 ( از سری استاندارد BS EN ISO 140 ) مجهز شده اند. این درب ها توسط اعضای موسسه ی تست صدا مورد آزمون قرار گرفته اند. این عایق مقاومت گرما و ایزولاسیون صوتی را بطور همزمان تامین مینماید.

سیستم پنجره شیشه ای:
این درب ها بصورت جداگانه جهت استفاده از پنجره ی شیشه بر روی آنها مورد آزمون قرار گرفته اند. این آزمون جهت شیشه و قاب شیشه انجام شده است. شیشه های مقاوم در برابر حریق cesium-potassium با ضخامت از 5 الی 9 میلیمتر بر روی آنها تجهیز شده است. قاب شیشه با متریال مخصوص بر اساس استاندارد BS 476:part 22 ساخته و مورد آزمون قرار گرفته است.
شیشه های بکار گرفته شده جهت پنجره نیز، بطور جداگانه تحت آزمون و استاندارد های مخصوص شیشه های مقاوم در برابرحریق قرار گرفته و دارای کد استاندارد مجزا میباشند.
برای ابعاد شیشه های تا 2 ساعت مقاومت، شرایط زیر میبایست بر قرار باشد:
حداکثر مساحت شیشه 100 اینچ مربع معادل 650 سانتیمتر مربع میتواند باشد.
حداکثر عرض شیشه میتواند تا 12 اینچ و حداکثر ارتفاع تا 33 اینچ باشد.

انواع مدل های درب های قابل تولید و ارائه با توجه به خصوصیات و کاربردهای مورد نظر خریداران بصورت زیر میباشد.
01

آستانه : (پایین درب های مقاوم در برابر حریق)
چارچوب و ساختار درب ها میتوانند در دو نوع با آستانه (threshold) و بدون آستانه سفارش داده شوند. این شرکت همواره درب های دارای آستانه فلزی را به مشتریان خود پیشنهاد میدهد و در صورت سفارش و لزوم بر هموار بودن پایین چارچوب، از درب های فاقد آستانه که توسط دودبند جارویی مجهز شده اند استفاده میکند.
در درب های دارای آستانه از آستانه های استنلس استیل با خاصیت مقاومت در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی استفاده میشود. آستانه های مورد استفاده در این درب ها همگی دارای استاندارد UL با کد شناسایی مخصوص جهت درب های مقاوم در برابر حریق میباشد.

تنوع رنگ:
قابلیت انتخاب از تمامی کالیته رنگی استاندارد برای مشتریان وجود دارد. از جمله رنگ های رایج و استاندارد مورد استفاده برای درب و چارچوب درب، میتوان به کد های زیر اشاره کرد.
02

چارچوب:
در استاندارد UL علاوه بر اخذ تاییدیه برای لنگه ی درب ها، لازم است چارچوب درب ها نیز با الزامات استاندارد ساخته شده و مورد آزمایش قرار گیرد و نهایتا کد استاندارد دریافت نماید. چارچوب های مورد استفاده با آزمون های UL10B و UL10C و UBC7-2 توسط آزمایشگاه UL مورد ارزیابی قرارگرفته اند. این چارچوب ها با مقاومت 60 الی 180 دقیقه در آزمون موفق بوده اند. مشخصات ارائه شده در زیر مربوط به مقاومت 90 دقیقه ای مباشد.
ورق چارچوب از جنس فولاد گالوانیزه میباشد.
چارچوب ها در دو نوع مونتاژی (knocked down) و جوشکاری شده (welded) ساخته شده و ارایه میشوند. چارچوب ها همگی به نوار دودبند و عایق صدا مجهز شده اند.

نوار دودبند:
نوار دودبند که از اجزای اصلی درب های ضدحریق میباشد، دارای خاصیت پف شوندگی برای جلوگیری از نفوذ دود در هنگام حریق میباشد. این تجهیز بصورت جداگانه دارای کد استاندارد UL مجزا میباشد.
همچنین این نوار در دو نوع دودبند با عایق صدا و دودبند بدون عایق صدا در بازار موجود میباشد. نوارهای مورد استفاده در محصولات این شرکت همگی از نوع دودبند با عایق صدا میباشند.

مشخصات یراق آلات:
– لولاهای استنلس استیل 4.5”×4.5” ×3.4mm با 2 عدد بالبرینگ بر روی هر لولا دارای استاندارد UL مخصوص درب های مقاوم در برابر حریق با مقاومت 3 ساعت.
– جک آرام بند بالای درب با قابلیت تنظیم کورس های سرعت متفاوت در هنگام بسته شدن و چفت شدن زبانه ی قفل درب. این جک های آرام بند تماما از محصولات مخصوص درب های مقاوم در برابر حریق با استاندارد حریق اختصاصی میباشند.
– دستگیره پنیک درب خروج اضطراری مخصوص درب های ضدحریق دارای استاندارد UL مخصوص قفل پنیک درب ضدحریق. دستگیره های ضدحریق در دو نوع اهرمی (میله ای) و فشاری (تاچ) موجود میباشند. دستگیره های فشاری (تاچ) با توجه به خصوصیات عملکری و همچنین امنیت بالا در مواجهه با حریق از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند. لذا این شرکت عمدتا از دستگیره های فشاری جهت درب های مقاوم در برابر حریق استفاده می نمایند.

تصاویر درب های مقاوم در برابر حریق وارداتی با استاندارد UL

 08  07
 10  09

مشخصات درب و چارچوب:
درب های مقاوم در برابر حریق این شرکت در آزمون های EI120 و EI230 و E240 توسط آزمایشگاه EFECTIS ERA ترکیه مورد ارزیابی قرارگرفته اند و نتایج و سرتیفیکیت های این آزمایشگاه بطور رسمی مورد تایید مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی (BHRC) قرار گرفته و از وبسایت این مرکز قابل رهگیری و دانلود میباشد. این درب ها با مقاومت240 دقیقه در آزمون حریق و دودبند موفق بوده اند. مشخصات ارایه شده در این بخش مربوط به درب های مذکور میباشد.

لنگه درب:
نوع ورق رویه: فولاد روغنی با ضخامت 1.5 میلیمتر.
عایق حرارتی داخلی: پشم سرامیک (الیاف سرامیک سپید)
چگالی اسمی : (kg⁄m^3 ) 150
ضخامت اسمی عایق: 50 میلیمتر
عایق صوتی آکوستیک: این درب ها بطور همزمان عایق صوتی تا 25 دسی بل را تامین میکنند.

چارچوب:
ستونك هاي چارچوب و قسمت فوقاني آن به يكديگر جوش داده شده اند. چارچوب به وسيله پروفيل هاي قوطي فولادي به ساختار پشتيبان متصل شده است. چارچوب با صفحات فولادي تثبيت شده است.
نوع چارچوب: ورق فولادی روغني با ضخامت 2 میلیمتر
ستونك هاي چارچوب mm (w × d × h) 2100 × 170 × (40 و 70)
قسمت فوقانی چارچوب mm (w × d × h) 1100 × 170 × (40 و 70)

نوار دودبند:
نوار دودبند که از اجزای اصلی درب های ضدحریق میباشد، دارای خاصیت پف شوندگی برای جلوگیری از نفوذ دود در هنگام حریق میباشد. این تجهیز بصورت جداگانه دارای کد استاندارد UL مجزا میباشد. نوارهای مورد استفاده در محصولات این شرکت همگی از نوع دودبند با عایق صدا میباشند.
از مزایای اصلی نوارهای دودبند استاندارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
هنگام حریق پف کرده و مانع عبور دود از درز بین لنگه و چارچوب درب میشود.
هنگام حریق دود نمیکند.
پس از گرم شدن حالت چسبندگی نمیگیرد. لذا عملکرد درب در هنگام باز و بسته شدن مختل نمیشود.
نوع دودبند : درزبند نواری پف شونده 3M
ابعاد : پهنای 15 میلیمتر و ضخامت 1.5 میلیمتر در امتداد درز بین لنگه درب و چارچوب

رنگ:
رنگ ها از نوع الکترو استاتیک مقاوم همراه با عملیات پخت در کوره میباشد. مراحل پرداخت و شستشو قبل از عملیات رنگ انجام میشود. قابلیت انتخاب از تمامی کالیته رنگی استاندارد برای مشتریان وجود دارد. از جمله رنگ های رایج و استاندارد مورد استفاده برای درب و چارچوب درب، میتوان به کد های زیر اشاره کرد.
02

تصاویر درب های مقاوم در برابرحریق ایرانی

 04  03
 05  06